Hírek
2018. Július 07. 16:39, szombat |
Belföld
Forrás: police.hu
Zaklatott egy nőt, majd egy fejszével szétverte a házát
Garázdaság, rongálás, valamint zaklatás miatt kell felelnie a pécsi férfinek.
Felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntett, rongálás vétség, valamint zaklatás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozott a Pécsi Rendőrkapitányság egy 44 éves helyi férfi ellen. A megalapozott gyanú szerint a férfi március 30-án 1 óra körül egy fejszével szétverte egy pécsi ingatlan kaputelefonját, bejárati ajtaját, valamint egyik redőnyét és ablakát. A férfi közben szidalmazta a lakásban tartózkodó nőt. A sértett a rendőröknek elmondta, hogy a gyanúsított hónapok óta zaklatja a lakásánál annak ellenére, hogy a Pécsi Járásbíróság vele szemben távoltartást rendelt el. A rendőrök a férfit a helyszínen elfogták, majd előállították, és kihallgatták gyanúsítottként. A bűncselekmények elkövetését elismerte.
A nyomozás vizsgálati szakaszában a Pécsi Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat átadta az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
