Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2019. Február 27. 14:03, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Visszavonulóban az influenzajárvány

Visszavonulóban az influenzajárvány

Tovább csökkent az influenza miatt orvoshoz fordulók száma február 18. és 24. között; a Nemzeti Népegészségügyi Központ összesítése szerint 35 százalékkal kevesebben, 33 900 ember fordult orvoshoz tüneteivel.

A szerdán közzétett jelentés szerint a 8. héten valamennyi területen csökkent az influenzás tünetekkel orvoshoz forduló betegek száma. A betegek korösszetételében sem történt változás, továbbra is a gyerekek és a fiatal felnőttek betegedtek meg.

Mint írták, továbbra is az influenza A vírus dominanciája érvényesül, a laboratóriumi vizsgálatok kizárólag A típusú influenzavírusokat azonosítottak.

Az influenza miatt több kórházban és ápolási intézetben továbbra is fenntartják a látogatási tilalmakat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg

2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország

A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.