Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2021. Január 18. 07:00, hétfő | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Visszakapta ellopott biciklijét a mozgássérült férfi - VIDEÓ

Visszakapta ellopott biciklijét a mozgássérült férfi - VIDEÓ

A gödöllői rendőrök megtalálták azt a kerékpárt, amelyet egy veresegyházi mozgássérült fiatalembertől loptak el a minap. A gyanúsítottat is elszámoltatták.

A 25 éves, mozgássérült fiatalember január 14-én értesítette a rendőröket, hogy az egyik buszmegállónál lévő hirdetőtáblához lakatolt kerékpárját ellopták. A több tízezer forintos, acélsodronyos lakatot levágták és otthagyták, a több mint 130 ezer forintot érő biciklijének hűlt helyével szembesült munkából hazafelé tartva - közölte a rendőrség.

A fiatalembernek egy ritka genetikai eredetű izomsorvadása van, a mindennapi élethez elengedhetetlen a kerékpár, csak azzal tud munkába és edzésre járni.

Az eset után az egész város összefogott. A gödöllői rendőrök segítségére volt, hogy a lopásról több fénykép is készült. Végül szombaton Veresegyházán a Harmónia utcában egy bordó autót leállítva - csomagtartójában - megtalálták a keresett kerékpárt. A jármű 68 éves budapesti sofőrjét előállították.

A tolvaj tagadta tettét és panaszt tett gyanúsítás miatt. A bicikli pedig végül sikeresen visszakerült a jogos tulajdonosához.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld

Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására

Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.