Hírek
2025. Július 21. 07:55, hétfő |
Életmód
Forrás: MTI
Újabb fejlesztés javítja az idősek biztonságát a Gondosóra programban
A legújabb fejlesztésnek köszönhetően a 112 segélyhívó szakemberei közvetlenül a Gondosóra felhasználójával tudnak kapcsolatba lépni, így a segítség még gyorsabban érkezik.
Nyitrai Zsolt jelezte: a Gondosóra program már több mint 800 ezer nyugdíjas mindennapjait segíti, és mintegy 60 ezer életet mentett meg.
A miniszterelnök főtanácsadója a bejegyzésben megköszönte a rendőrség és a mentőszolgálat munkatársainak, hogy a Gondosóra programhoz csatlakozva hozzájárulnak az idősek biztonságához és támogatásához.
A 65 évnél idősebbek figyelmét felhívta arra, hogy regisztráljanak a gondosora.hu oldalon vagy az ingyenesen hívható +36 80 80 40 50-es zöldszámon.
A bejegyzéshez csatolt videóban Nyitrai Zsolt kifejtette: a szolgáltató állam megteremti a polgárok biztonságát, különösen fontos ez az idősek életében. Őket segíti, védi a Gondosóra program. A biztonság most még nagyobb lett a 112 szakembereinek közvetlen bekapcsolásával.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője a videóban elmondta: a Gondosóra nagy segítséget jelent a mentőszolgálat szempontjából is.
Óriási szintlépést jelent a Gondosóra mostani fejlesztése, mert ezután már akár közvetlenül vagy konferenciahíváson keresztül is kapcsolatot tudnak létesíteni a bajba jutott emberekkel és így a segítségnyújtás még pontosabb és még gyorsabb lehet - fogalmazott a szóvivő.
Gál Kristóf, az Országos rendőr-főkapitányság szóvivője kiemelte: az idős emberek védelme és biztonsága a rendőrség számára kiemelt feladat. Ennek jegyében folytatnak sikeres és eredményes együttműködést a Gondosóra programmal.
A Gondosóra és a 112 együttműködésével a biztonság és a gondoskodás kéz a kézben jár - hangoztatta a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:31, csütörtök | Életmód
A következő hetekben pengevékony egyenesként fog látszódni a Szaturnusz gyűrűrendszere
A következő hetekben olyan látvány várható, amelyre 13 évig nem lehet újra számítani, ugyanis a Szaturnusz különleges gyűrűrendszere majdnem teljesen éléről, egy pengevékony egyenesként fog látszódni
2025. November 20. 07:30, csütörtök | Életmód
Már érkeznek a kínai agyagkatonák a Szépművészeti Múzeum kiállítására
2025. November 19. 07:31, szerda | Életmód
Nyírségi fenyőfa lesz az ország karácsonyfája
Nyírségi fenyőfa lesz az ország karácsonyfája - közölte az Országgyűlés Sajtóirodája kedden az MTI-vel.
2025. November 18. 07:22, kedd | Életmód
A világ legjobb digitális projektjei között díjazták a Néprajzi Múzeum digitális fejlesztéseit
