Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2019. Január 08. 07:29, kedd | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Trump még nem döntött a szükségállapot kihirdetéséről

Trump még nem döntött a szükségállapot kihirdetéséről

Donald Trump amerikai elnök még nem döntött arról, hogy szükségállapotot hirdet-e az amerikai-mexikói déli határon kialakult helyzet miatt - jelentette ki újságíróknak Mike Pence amerikai alelnök hétfőn.

Mike Pence hangsúlyozta: a Fehér Ház jogi irodája egyelőre vizsgálja a szükségállapot kihirdetésének törvényi feltételeit.

"A demokratáknak muszáj elkezdeniük a tárgyalásokat" - sürgette az alelnök a Demokrata Párt kongresszusi vezetőit a részleges kormányzati leállás megszüntetéséről és a határfal építéséről az elnökkel folytatandó egyeztetések folytatására. Mike Pence és Kirstjen Nielsen belbiztonsági miniszter szerdán a kongresszusba látogat, hogy a republikánus politikusokkal egyeztessen az amerikai-mexikói határon építendő fal ügyében. A Politico című lap értesülései szerint azt szeretnék elérni, hogy a republikánus törvényhozók egységesen támogassák Donald Trump kérését a határfal építésének ügyében. Az alelnök eddigi egyeztetései a kongresszus vezető demokrata párti politikusaival eredménytelenek voltak, a demokraták változatlanul csakis a kormányzati leállás megszüntetéséről hajlandóak tárgyalni, a határfal építéséről nem.

Közben a Fehér Ház bejelentette, hogy Donald Trump kedden este üzenetet intéz az amerikaiakhoz a mexikói határon kialakult helyzetről, amelyet az elnök "humanitárius és nemzetbiztonsági válságnak" minősített. Néhány órával korábban Sarah Huckabee Sanders, a Fehér Ház szóvivője azt közölte, hogy az elnök csütörtökön a határhoz utazik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld

Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán

Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.

2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld

Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt

Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.

2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.