Hírek
2017. December 08. 12:40, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több százmilliós csalás - Bázisolajjal üzletelő bűnszervezet bukott le
Bázisolajjal üzletelő bűnszervezetet számoltak fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai.
Az orgazdákhoz több mint 400 millió forint értékű olaj került, amely után nem fizették meg a több mint 260 millió forintos jövedéki adót és áfát - közölte Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága pénteken az MTI-vel.
A közleményben azt írták, hogy a gyanú szerint egy aszódi férfi Lengyelországból vásárolt bázisolajat, amit Romániába kellett volna szállítani. A fuvarozást egy szlovák kamionnal meg is kezdték, de az elkövetők a szállítmányt Magyarországon üzemanyagnak eladták.
A NAV pénzügyi nyomozói és a bevetési igazgatóság munkatársai akkor érték tetten a gyanúsítottakat, amikor az inárcsi telepre megérkezett az újabb kamion bázisolaj. A szállítmány és a sofőr mellett két orgazda és az olajjal kereskedő férfi fia is jelen volt. Az orgazdák furgonjában és kisteherautójában illegális, mobil üzemanyagtöltő állomást találtak tartályokkal, töltőpisztolyokkal és üzemanyag-számlálóval. Az akcióban az elkövetők zsebéből és kocsijából több mint huszonkétezer euró került elő, amelyet a nyomozók lefoglaltak.
A tettenérés éjszakáján a pénzügyi nyomozók átkutatták a gyanúsítottak lakását, tanyáját és egy kamionparkolót is. Lefoglalták a bázisolaj-szállítmányt, az átfejtéshez használt szivattyúkat, a kamiont, az orgazdák furgonjait, valamint további járműveket, ingatlanokat, bankszámlákat és bizonyítékokat.
A bázisolajjal kereskedőt, a társtettesként közreműködő fiát és a szlovák sofőrt bűnszövetségben, üzletszerűen, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt, míg a két orgazdát különösen nagy értékre elkövetett orgazdaság miatt hallgatták ki gyanúsítottként, majd őrizetbe is vették őket.
A büntetőeljárás mellett az ügyben jövedéki eljárás is indult.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Megkezdődött az új elektromos Mercedes-Benz C-osztály sorozatgyártása a kibővített kecskeméti gyárban
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
