Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2017. Május 05. 19:57, péntek | Belföld
Forrás: mti

Tizennégy megye harmincegy közössége verseng a Let\'s Colour pályázatán

Tizennégy megye harmincegy közössége verseng a Let\'s Colour pályázatán

Elindult a szavazás arra a harmincegy közösségre, amelyek beneveztek a Let\'s Colour Településszépítő Egyesület idei pályázatára, amelyen közösségi falfelületeik festéséhez lehet festéket nyerni.

Az egyesület pénteki közleménye felidézi, hogy a projektben bármely közösség vagy társadalmi csoportosulás elindulhatott, akik tevékeny részt szerettek volna vállalni környezetük megszépítésében. A részvétel során az egyetlen kritérium az volt, hogy az adott közösség életében központi szerepet betöltő, kifestendő beltéri falfelületet a pályázó biztosítsa.

A kiírás nyerteseinek a festéshez szükséges mennyiségű festéket, a grafikai terveket, a munka koordinálását valamint a szakértői támogatást a Let's Colour biztosítja, a festést pedig a közösségek önkéntesen, együtt valósítják meg.

A pályamunkákra az egyesület weboldalán szavazhat a közönség május 21-ig, a 10 ezer fő alatti, valamint a tízezres lélekszámot meghaladó települések kategóriában. A három-három legtöbb voksot gyűjtő pályázat kerül a döntőbe, ahol szakmai zsűri hirdeti ki a győzteseket május 22-én. A döntőbe bejutó, de nem nyert pályázók idén is 50-50 liter színes beltéri falfestéket kapnak. A festéseket legkésőbb augusztus 15-ig kell megvalósítani.

Címkék: közösség, pályázat

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.