Hírek
2022. Május 27. 17:03, péntek |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Szívinfarktus miatt meghalt az uvaldei lövöldözésben megölt egyik tanárnő férje
Szívinfarktust kapott és meghalt a Texas állambeli Uvalde városának általános iskolájában történt lövöldözésben megölt egyik tanárnő férje
- jelentette csütörtökön a The Daily Wire című portál regionális sajtóértesülésekre hivatkozva.
"Joe Garcia, a texasi Uvaldéban történt általános iskolai lövöldözés során meggyilkolt két tanárnő egyikének, Irma Garciának a férje értesülések szerint kedden halálos szívinfarktust kapott" - közölte Ernie Zuniga, a KABB San Antonio Fox regionális televízió riportere.
"Joe és Irma még a főiskolában ismerkedtek össze és 24 éve voltak házasok. Három gyermeket hagynak maguk után" - tette hozzá.
Irma Garcia a tájékoztatás szerint 23 éve tanított a Robb Általános Iskolában, ahol 2019-ben az év tanárnőjének jelölték.
Az iskolai lövöldözést túlélő egyik negyedik osztályos diák szerint Garcia és a másik tanárnő, Eva Mireles próbálták megóvni a gyerekeket. "Kedves tanárok voltak. Az osztálytársaim elé álltak, hogy segítsenek és megmentsék őket" - mondta.
A 18 éves Salvador Ramosként azonosított elkövető tizenkilenc diákot és két tanárt mészárolt le ámokfutása során. Az iskolába egy hátsó bejáraton keresztül jutott harci felszereléssel, egy AR-15-ös jellegű puskával felfegyverkezve. Ramos ezt követően elbarikádozta magát egy negyedik osztályos tanteremben, ahol tüzet nyitott a diákokra és tanárokra, mielőtt a rendőrség végzett volna vele. Tettét mindössze negyed órával az elkövetés előtt a Facebookon jelentette be.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld
Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt
Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.
