Hírek
2016. November 04. 08:39, péntek |
Sport
Forrás: mti
Sorban kapták a büntetéseket az NB I-es klubok
Csütörtöki ülésén kilenc NB I-es klubot sújtott pénzbüntetéssel a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága.
Az MLSZ honlapján szereplő indoklás szerint a legsúlyosabb, 350 ezer forintos bírságot a Diósgyőrnek kell fizetnie, mert szurkolói nagy mennyiségű pirotechnikai eszközt hoztak működésbe, valamint megbotránkoztató magatartást tanúsítottak a Ferencváros elleni bajnoki találkozón, amely a miskolciak utolsó mérkőzése volt az újjáépítés előtt álló stadionjukban. Az FTC 150 ezer forintot köteles fizetni szurkolói megbotránkoztató viselkedése miatt.
A Budapest Honvéd - Swietelsky-Haladás meccs kapcsán a kispestieket 200 ezer, a szombathelyieket 100 ezer forint megfizetésére kötelezték, a Vasas-Videoton mérkőzéssel összefüggésben az angyalföldieket és a székesfehérváriakat egyaránt 100-100 ezer forintra büntették.
A Paks-Újpest bajnokin történtek miatt a tolnaiakat 50 ezer, a fővárosi lila-fehéreket pedig 150 ezer forintos szankcióval sújtották, ugyancsak a drukkerek viselkedése miatt. A Debrecent ugyanezért 100 ezer forint megfizetésére kötelezték.
Az OTP Bank Liga legutóbbi, 14. fordulójában kiállított játékosok közül Kecskés Ákosnak (Újpest), Tőzsér Dánielnek (Debrecen) és Présinger Ádámnak (Gyirmót FC) egyaránt egy mérkőzést kell kihagynia. A Diósgyőr másodedzője, Szamosi Tamás három meccsen nem ülhet a kispadra, mert a DVTK-Ferencváros mérkőzésen az ellenfél labdarúgóját sértegette, majd egy másik labdarúgóját ellökte.
"Az esetnél kialakult dulakodás többi résztvevőjének szerepét még vizsgálja a fegyelmi bizottság" - áll az MLSZ honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:33, csütörtök | Sport
FIFA-világranglista - Négy helyet rontott a magyar válogatott
A magyar válogatott négy helyet rontva a 41. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet továbbra is az Európa-bajnok spanyolok vezetnek.
2025. November 20. 07:32, csütörtök | Sport
Egyszerre szeretnének olimpián dobogóra állni a Márton ikrek
Egymással sosem harcolnak, de ugyanazon az olimpián szeretnének dobogóra állni tekvondóban a Márton ikrek, a Párizsban aranyérmes Viviana, illetve a kétszeres világbajnok Luana.
2025. November 18. 07:23, kedd | Sport
Magyar-ír - Szoboszlai: egy vb-vel tartozunk nektek és magunknak!
2025. November 17. 07:35, hétfő | Sport
Magyar-ír - Csányi Sándor: talán megérdemeltük volna a pótselejtezőt
A 72 éves sportvezető bő egy órával a lefújás után is könnyes szemmel nyilatkozott, de három rövid mondat után elérzékenyülve távozott.
