Hírek
2017. Február 02. 15:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Sokfelé 10 foknál is melegebb lehet a hétvégén
Többfelé plusz 10 Celsius-foknál is melegebb lehet a hétvégén, de északon, északkeleten inkább csak pár fokkal fagypont felett alakulnak a maximumok. Emellett napsütés és eső is várható
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.
Pénteken északkeleten, északon többnyire borult, párás, néhol tartósan ködös idő lesz, másutt hosszabb-rövidebb időre kisüthet a nap. Napközben már csak néhol lehet kisebb eső. Megélénkül, többfelé meg is erősödik a szél, de északkeleten, északon többnyire mérsékelt marad a légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 6 fok között valószínű. A nappali maximumok általában 7 és 13, de északon, északkeleten csak 2 és 7 fok között alakulnak.
Szombaton változóan, északon, északkeleten erősen felhős idő valószínű, majd estétől nyugat felől beborul az ég. Szórványosan fordulhat elő eső, zápor. A leghidegebb órákban mínusz 3 és plusz 4, napközben többnyire 7 és 12, északkeleten 2 és 5 fok között alakul a hőmérséklet.
Vasárnap délelőtt főleg az ország középső részén és keleten, estétől a Dél-Dunántúlon valószínű eső, zápor. Emellett többfelé megélénkül, helyenként megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 4 fok között valószínű. A nappali maximumok általában 6 és 11, északkeleten 2 és 5 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre
A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával
2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld
Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
