Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2025. Február 07. 07:11, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Rétvári Bence: megérkezett az emelt bér a tanárokhoz és az óvónőkhöz

Rétvári Bence: megérkezett az emelt bér a tanárokhoz és az óvónőkhöz

Megérkezett a tanárok és az óvónők megemelt bére - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön a kormány Facebook-oldalán, rámutatva: idén januártól újabb 21,2 százalékkal nőttek a bérek, tavaly januártól pedig már megvalósult egy 32,2 százalékos emelés.

Rétvári Bence a videóban hangsúlyozta: összességében idén 339 milliárd forinttal többet keres 143 ezer tanár, tanító, óvónő.

Felhívta a figyelmet arra, hogy míg 2010-ben 200 ezer forint körül volt a pedagógusok átlagos fizetése Magyarországon, ma már 844 ezer forint.

Azok, akik hátrányos helyzetű gyermekeket tanítanak, még magasabb fizetést kapnak, hiszen ők automatikusan 20 százalékos többlethez jutnak. Többet kapnak azok a tanárok is, akik természettudományt, matematikát vagy más hasonló tantárgyat oktatnak
- emelte ki az államtitkár.

Hozzátette: a bérekkel együtt nőttek a pótlékok is, így az osztályfőnöki, a többlettanítási és az igazgatói pótlék is.

Az emelt béreknek a felvételinél is érződik a hatásuk, hiszen az elmúlt években rekordmagasságban volt a pedagógusképzésre felvettek száma Magyarországon - közölte az államtitkár.

Rétvári Bence hangsúlyozta, hogy minden szülő számára nagyon fontos a tanárok, tanítók, óvónők megbecsülése, és ma már ez a megbecsültség a bérekben is jelentkezik.

Címkék: béremelés, oktatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld

Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak

Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős

2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld

Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás

A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.

2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld

Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának

Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának