Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2017. December 12. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Repülőgép-baleset Nyíregyházán - Az ügyészség vádat emelt az oktató ellen

Repülőgép-baleset Nyíregyházán - Az ügyészség vádat emelt az oktató ellen

Légi közlekedés halált okozó gondatlan veszélyeztetésének vétsége miatt emelt vádat az ügyész egy oktató ellen, akinek mulasztásai miatt május 20-án Nyíregyházán egy tanuló lezuhant vitorlázó repülőgépével, és meghalt

– tájékoztatta Szilágyi László, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség szóvivője az MTI-t.

Az ügyész azt indítványozta a vádiratban, hogy a bíróság felfüggesztett fogházbüntetésre ítélje a vádlottat, valamint tiltsa el a repülőgép vezetésének oktatásától és az ehhez kapcsolódó tevékenységektől - tette hozzá.

A vádirat szerint a 48 éves sértett a Nyíregyházi Repülőtéren vitorlázórepülőgép-vezetői tanfolyamon vett részt. Az oktató valótlanul igazolta le a kiképzési okiraton, hogy a tanuló rendelkezett megfelelő jártassággal a repülőgép vezetésére. Május 20-án engedélyezte a tanulónak, hogy a vitorlázó repülőgéppel öt órát meghaladó repülést végezzen, azonban nem látta el a megfelelő iránymutatásokkal arra az esetre, hogy mit kell tenni, ha a repülőgép irányíthatatlanná válik.

Az oktató a tanuló repülését a földről sem figyelte, maga helyett senkit nem bízott meg ezzel.

A sértett aznap már negyedik alkalommal próbálkozott a feladattal, "kereste a felszálló meleg légáramlatot", de úgynevezett dugóhúzóba került, és a gép zuhanni kezdett. A sértett a repülőgéppel Nyíregyházán, egy Rákóczi úti telephelyre zuhant, ahol a gyors orvosi ellátás ellenére belehalt sérüléseibe.

A vádirat szerint a baleset azért következett be, mert a vádlott a sértett oktatását nem megfelelően végezte el, nem segítette, hogy korábban a kiképzési programot elvégezze, továbbá az oktató azt sem vette figyelembe, hogy a sértettnek nem volt megfelelő jártassága az adott repülőgép vezetésére.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg

2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország

A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.