Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2015. Szeptember 15. 14:50, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Pár napra visszatér a kánikula

Pár napra visszatér a kánikula

Szeptember közepén még pár napra visszatér a kánikula, akár 33-34 Celsius-fok is lehet Magyarországon - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden délután Facebook-oldalán.

Azt írták: délnyugat felől igen meleg levegő érkezik az ország fölé. A legmagasabb hőmérséklet csütörtökön országszerte, pénteken az Alföldön, illetve szombaton még a Tiszántúlon várhatóan 30-34 fok körül alakul.

A hétvégén viszont egy úgynevezett hullámzó frontzóna nyugatról kelet felé araszolva "egyre nagyobb teret nyer", így vasárnapra a keleti országrészben is visszaesik a hőmérséklet.

A meteorológiai szolgálat honlapján kitért arra is, nem csak az átlagosnál melegebb, de a szárazabb időjárás is folytatódik. Csak az északi országrészben alakulhat ki futó zápor, esetleg zivatar, a szárazságot viszont még ez sem mérsékli.

Címkék: időjárás, kánikula

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld

Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére

A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld

MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben

A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.