Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2025. Március 31. 08:05, hétfő | Életmód
Forrás: MTI

Pályázatot írtak ki középiskolásoknak a vasúti átjárós balesetek megelőzése érdekében

Pályázatot írtak ki középiskolásoknak a vasúti átjárós balesetek megelőzése érdekében

A vasúti átjárós balesetek megelőzése érdekében óriásplakát-tervező pályázatot hirdet középiskolásoknak a MÁV és az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság - közölte a MÁV-csoport vasárnap az MTI-vel.

A közleményben felidézték: a MÁV hálózatán idén eddig 13 baleset történt vasúti átjáróban, ezek során 5 ember vesztette életét. Tavaly ugyanebben az időszakban 12 baleset történt. A vasúttársaság hibájából vasúti átjáróban 2009 óta, több mint másfél évtizede nem történt halálos baleset.

A pályázatra két kategóriában jelentkezhetnek a 14-20 év közötti középiskolás diákok. A pályázati kiírás szerint a digitális kategóriában elektronikus eszközzel készített plakátterveket, míg a kézzel készített kategóriában a szabadkézzel rajzolt pályaműveket várják a szervezők. Az óriásplakát felirata: VIGYÁZZ! VASÚTI ÁTJÁRÓ!

Mindkét kategóriában hirdetnek első, második és harmadik helyezettet, az első helyezettek alkotásai óriásplakátokon jelennek meg a MÁV csoport területén.

Az óriásplakátterveket április 27-én éjfélig lehet beküldeni, a pályázattal kapcsolatos információk és a jelentkezés feltételei elérhetők a MÁV-csoport honlapján.

A vasúttársaság kéri a közlekedőket, hogy a vasúti átjárót mindig fokozott körültekintéssel közelítsék meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 13. 15:00, hétfő | Életmód

Magyar koprodukció kapta a filmkritikusok díját Karlovy Varyban

2026. Július 13. 14:00, hétfő | Életmód

Meghatározták az ajánlott építőipari rezsióradíj mértékét

Az építőipari rezsióradíj általános forgalmi adó (áfa) nélküli legkisebb mértéke 7830 forint óránként - a közlekedési és beruházási miniszter erről szóló rendelete pénteken jelent meg a Magyar Közlönyben.

2026. Július 13. 13:00, hétfő | Életmód

Magyar Péter: a pihenésünket és az utazásunkat magam fizettem

A pihenésünket és az utazásunkat magam fizettem. Lehet így is - jelentette ki közösségi oldalára feltöltött posztjában vasárnap a miniszterelnök.

2026. Július 12. 15:00, vasárnap | Életmód

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobb strandja

A balatonfüredi Kisfaludy Strand nyerte el a Balaton Legjobb Strandja 2026. címet, az elismerést pénteken Fonyódon adták át a Balatoni Szövetség (BSZ) Kék Hullám Zászló díjkiosztó rendezvényén.