Hírek
2021. Július 13. 12:13, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Összeomlott egy szálloda Kínában, többen meghaltak
Összeomlott egy szálloda épülete a kelet-kínai Szucsouban, a balesetnek több halálos áldozata van, a mentés jelenleg is tart - adta hírül internetes kiadásában a China Daily című kínai lap kedden.
A szálloda épülete egyelőre ismeretlen okból hétfő délután omlott össze. A romok alól eddig tizennégy embert emeltek ki, közülük nyolcan nem élték túl a balesetet. Kilenc embert még keresnek.
A baleset helyszínére több mint ötszáz mentőt küldtek, akik kutyákkal és életjeldetektorokkal próbálják felkutatni a romok alá rekedteket.
Kínában gyakoriak az épületbiztonsági előírások be nem tartásával összefüggő balesetek. Júniusban a közép-kínai Hupej tartományban gázrobbanás következtében omlott be egy élelmiszerpiac épülete, több mint száz embert temetve a romok alá. Abban a balesetben 25-en vesztették életüket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
2026. Január 10. 09:08, szombat | Külföld
Vitalij Klicsko felszólította a kijevieket, hogy aki tudja, hagyja el a fővárost
2026. Január 10. 09:03, szombat | Külföld
Az ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország Oresnyik rakétát vetett be
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország pénteken Oresnyik típusú rakétát vetett be, és közölte, hogy egy orosz drón megrongálta Katar nagykövetségének épületét Kijevben.
2026. Január 08. 07:36, csütörtök | Külföld
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből, köztük az ENSZ legtöbb szakosított szervezetéből, bizottságából, testületéből. Erről Donald Trump amerikai elnök írt alá rendeletet szerdán.
