Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2021. Május 19. 18:05, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: polic.hu

Őrizetbe vették egy csaknem 650 millió forintos áfacsalás gyanúsítottjait

Őrizetbe vették egy csaknem 650 millió forintos áfacsalás gyanúsítottjait

A költségvetésnek csaknem 650 millió forint kárt okozó, műanyag nyílászárók gyártásával és értékesítésével foglalkozó céghálózatot működtető bűnszervezetet számoltak fel a NAV munkatársai a napokban

- tájékoztatta a szervezet dél-dunántúli bűnügyi igazgatóságának sajtóreferense szerdán az MTI-t.

Kuperczkó Adrienn közölte: a NAV különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt nyomoz az ügyben.

Az összetett, baranyai és budapesti székhelyű gazdasági társságokból felépített, műanyag nyílászárók gyártásával és értékesítésével foglalkozó bűnszervezet tagjai a nagyobb haszon reményében kezdtek "körhintacsalásba".

A gyanú szerint a fizetendő áfájukat egy többszintű, valós tevékenység nélküli számlázási láncolaton keresztül csökkentették, a belföldi hálózatot pedig szlovák és osztrák továbbszámlázó cégekkel egészítették ki. A színlelt termékértékesítések utáni jogtalan áfa-visszaigényléssel csaknem 650 millió forintos kárt okoztak a költségvetésnek - írta.

A bűnszervezet felszámolására szervezett akcióban tizenhét helyszínen csaknem nyolcvan nyomozó, járőr, revizor és informatikus vett részt. Tíz gyanúsítottat - strómanokat és a valódi haszonhúzókat - állítottak elő és hallgattak ki, négy ember letartóztatását már el is rendelte a bíróság.

A költségvetésnek okozott kár megtérülésére a nyomozók másfél milliárd forint értékű vagyont biztosítottak, így tucatnyi ingatlant és több mint harminc gépjárművet is zár alá vettek.

A bűnszervezet felderítését ezúttal is segítette az online számlarendszer, a számlaadatok elemzésével ugyanis láthatóvá válnak az adóelkerülésre utaló mintázatok és összefüggések, kiszűrhetők a csalások - áll a közleményben.

Címkék: áfa, őrizet, csalá, csaló

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld

Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére

A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld

MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben

A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.