Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2018. November 04. 14:35, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Óriási eltérés is lehet a sírhelyárak között Magyarországon

Óriási eltérés is lehet a sírhelyárak között Magyarországon

Több mint ötvenszeres különbség is lehet a magyarországi sírhelyárak között, a temetés helyszínétől függően a sírhelyek és urnafülkék megváltásának díja 11 ezer és 600 ezer forint között van

- derül ki a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. megbízásából végzett országos felmérésből.

A legmagasabb árat a sírhelyért a fővárosban kell fizetni, a temetési kellékek - urna és koporsó - azonban nem Budapesten a legdrágábbak.

A legolcsóbb koporsó 14 ezer forintos ára - Vas megyében - a legdrágább urnáéval vetekszik, Budapesten 6 ezer forinttól kapható urna, de a legolcsóbb koporsóért ennek sokszorosát, 85 ezer forintot kell fizetni. A legolcsóbb, Vas megyében kínált 4600 forintos, és a legdrágább, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében elérhető 170 ezres urna között 37-szeres az árkülönbség, az olcsóbb urnák átlagára 9 ezer forint országosan.

Budapesten a koporsóár felső határa 350-380 ezer forint, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 390 ezer forint is lehet. Szinte mindenütt kapható koporsó 100 ezer forintért vagy olcsóbban, ez alól csak a Győr-Moson-Sopron megye jelent kivételt, ahol 140 000 forintba kerül egy egyszerű koporsó.

A biztosító megjegyzi, hogy egyre többen, főleg az idősebb korosztályból már jó előre takarékoskodnak a temetésre, közülük egyre többen kötnek speciális, úgynevezett kegyeleti biztosítást.

Címkék: ár, sírhely, temető

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld

Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására

Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.