Hírek
2020. November 04. 08:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Orbán Viktor összehívta a megyei védelmi bizottságok vezetőit; a lehető legnagyobb szigort kérte tőlük
Orbán Viktor miniszterelnök a koronavírus-járvány elleni védekezés szigorításának bejelentése után kedd estére a Karmelita kolostorba összehívta a megyei kormánymegbízottakat,
akik a helyi védelmi bizottságok vezetői is egyben - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
A megbeszélésen valamennyi magyarországi megye védelmi vezetője részt vett; a kormányfő tájékoztatta őket a keddi kormánydöntésekről, melyekkel további szigorításokat vezettek be a járvány elleni védekezésben - mondta a sajtófőnök.
Hozzátette: Orbán Viktor felhívta a kormánymegbízottak figyelmét arra, hogy nehéz hónapok következnek, és a most meghozott intézkedéseket minden megyében a lehető legszigorúbban végre kell hajtani, és a korlátozásokat következetesen be kell tartatni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
