Hírek
2011. December 10. 06:20, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Orbán: újra kell írnunk a költségvetést

Alapjaiban át kell írnunk a költségvetést, amihez már szombaton hozzálátunk – nyilatkozta péntek délután Brüsszelben Orbán Viktor miniszterelnök.
A bővebben nem indokolt bejelentést sajtóértesülések szerint a magyar gazdaság recessziója is magyarázhatja. Orbán azt is leszögezte, sosem fogunk egy csónakban ülni a britekkel.
Orbán Viktor közlése szerint a büdzsét alapjaiban kell újra írni – s mivel erre kevés idő van, már szombaton munkához látnak, ő pedig találkozót kezdeményez a gazdasági miniszterrel – tudta meg az Index. Bár Orbán kijelentésére bővebb magyarázatot a portál kormányközeli forrásokból sem kapott, valószínűleg tartják, hogy a mögött a harmadik negyed éves GDP-adatok állhatnak, melyeket szintén pénteken hoztak nyilvánosságra. Az elemzés szerint a gy a majdnem 6 százalékkal bővülő mezőgazdaság kivételével lényegében a teljes magyar gazdaság recesszióban van, például a feldolgozóipar 1, az építőipar 3,6 százalékos mínuszt mutatott.
A másik ok a német központi bank, a Bundesbank rossz előrejelzése lehet – véli az Index szakértője – a pénzintézet ugyanis tovább rontotta a bruttó német hazai össztermék (GDP) jövő évi növekedésével kapcsolatos előrejelzését, arra hivatkozva, hogy az adósságválság hatásai visszafoghatják a gazdasági növekedést Európában, aminek kedvezőtlen hatásai lehetnek a német exportra. Mindez kedvezőtlenül érinti a némettel szoros kapcsolatban álló magyar gazdaságot is.
Azzal kapcsolatban, hogy a britek visszautasították a kormányközi szerződés aláírását, Orbán azt mondta, Magyarország és Nagy-Britannia sosem fog egy csónakban ülni. A magyar képviselet, nyolc másik országhoz hasonlóan még nem írta alá a paktumot – arról előbb a helyi parlament véleményét is kikéri.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld
OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament
A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.
2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!
A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.
2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld
Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja