Hírek
2012. Május 05. 07:01, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Miért van szükségünk ebédszünetre?

Azért, mert bármennyire is elkötelezett valaki a munka mellett, ebéd nélkül nem fog tudni olyan jól dolgozni. Az amerikai dolgozók mintegy harmada mondja, hogy nem vagy csak nagyon ritkán tartanak ebédszünetet.
Egy nemrég készült tanulmány kimutatta, hogy azok, akik nem fordítanak időt az ebédre, romlik a hozzáállásuk és teljesítményük.
A tanulmány keretében megkérdezettek elismerték, hogyha nem esznek rendesen, ingerlékenyebbek, könnyen elvesztik az érzelmi kontrollt, csökken a koncentrációjuk és döntéseket is lassabban hoznak.
Ezzel szembe ha valaki megfelelően táplálkozik, nemcsak a munkahelyi teljesítményük, de a hangulatuk is javul - írja a Fox News.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld
Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.
2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld
Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak
Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.