Hírek
2025. Március 14. 07:19, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Március utolsó péntekén indul az idei balatoni személyhajózási szezon

Március 28-án, pénteken indul az idei, 179. személyhajózási szezon a Balatonon - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
Az április 18-ig érvényben lévő kora tavaszi menetrend szerint a személyhajók péntekenként, szombatonként és vasárnaponként közlekednek Siófok-Tihany, valamint Fonyód-Badacsony útvonalakon. A hétnek ezeken a napjain sétahajóra is lehet szállni Siófok, Badacsony és Keszthely kikötőiben.
A balatoni kompmenetrend már előbb, március 14-től tavaszra vált.
Péntektől már nemcsak hétvégeken, hanem hétköznapokon is fél óránként indulnak a járatok: Szántód felől 7.00 és 19.00 óra között, Tihany felől 7.15 és 19.15 óra között, a menetidő 8 perc. Nagy forgalom esetén sűrítik a járatokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld
Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték
2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld
Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására
Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.
2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld
Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.