Hírek
2013. Április 02. 10:57, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Lemondott a soproni Liszt-zenekar vezetése

Pénzhiány miatt lemondott az ország legrégebbi szimfonikus zenekara, az 1829-ben alapított soproni Liszt-zenekar teljes vezetése – írta keddi számában a Kisalföld.
"Legyőzött bennünket a kilátástalanság. A zenekar működési feltételei katasztrofálissá váltak" – közölte a lappal az alapítványi elnökkel, a titkárral és a koncertmesterrel együtt leköszönt Dárdai Árpád, aki 33 évig dirigálta az együttest.
Szavai szerint a három évtized alatt egyre romlott helyzetük, miközben a város részéről nem éreztek "különösebb atyai gondoskodást", végül már próbapénzt sem tudtak fizetni a tagoknak.
Fodor Tamás fideszes polgármester a lappal azt közölte, hogy a helyzet megoldása mindenképpen a Liszt-zenekar kezében van, és az egyik lehetséges forgatókönyv résztvevőjének tekintik a Sopron önkormányzatának kulturális ügyeivel foglalkozó Pro Kultúra Kft.-t.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld
Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték
2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld
Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására
Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.
2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld
Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.