Hírek
2012. Május 21. 07:17, hétfő |
Sport
Forrás: mno.hu / MTI
Közel négyezren vettek részt a női futógálán
![Közel négyezren vettek részt a női futógálán](/external/image_cache/f/6/0/f60bb7809d5c56484baa40fece5cd79c.jpg)
Öt különböző távon állhattak rajthoz a résztvevők a vasárnapi, margitszigeti, 17. Coca-Cola testébresztő női futógálán. A csak nőknek kiírt eseményre 3950-en neveztek.
A rendező Budapest Sportiroda (BSI) beszámolója szerint először 3,5 kilométert futhattak az iskolai kollektív csoportok, és ezen a távon még egy futamot rendeztek az egyéni nevezőknek is. A 2,8 kilométeres gyalogló távon sokan indultak babakocsival.
A 7,5 kilométeres távot egyéniben és párosban is teljesíteni lehetett. Az egyéni futók közül a budapesti Kis Zsanett, a MAC-Népstadion versenyzője ért elsőként a célba. A párosok 3,5 km + 4 km elosztásban futották le a távot, itt a Borsodi Futólányok szerezték meg a győzelmet.
A brit nagykövet-helyettes, Theresa Bubbear és munkatársai, továbbá a Brit Kereskedelmi Kamara, valamint a Brit Nők Egyesülete közösen indultak a 17. Coca-Cola testébresztő női futógálán. Céljuk a londoni olimpia és paralimpia népszerűsítése volt.
Eredmények:
7,5 km, egyéni:
1. Kis Zsanett (MAC-Népstadion) 27:44 p
2. Lauf Kinga (Budapest) 27:53
3. Pap Csilla (Mezőkövesd) 27:56
7,5 km, páros:
1. Borsodi Futólányok 30:21
2. Pesti Futó Bestik 30:45
3. PSE 31:10
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 15. 08:25, szombat | Sport
Európa-liga - Sallai: nem örülhetek a gólomnak
2025. Február 14. 07:33, péntek | Sport
Európa-liga - Minimális előnnyel utazhat a Ferencváros Plzenbe
A Ferencváros 1-0-ra legyőzte a cseh Viktoria Plzent a Groupama Arénában a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharcának első mérkőzésén, csütörtökön.
2025. Február 13. 07:12, csütörtök | Sport
A cseh Viktoria Plzen lesz a Ferencváros ellenfele ma este
A Viktoria Plzen labdarúgócsapatának az a célja a Ferencváros elleni Európa-liga párharc csütörtöki első mérkőzésén, hogy a lehető legjobb eredménnyel térjen haza és kedvező helyzetből várhassa a hazai visszavágót
2025. Február 12. 07:39, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - A hajrában fordított Manchesterben a Real Madrid
A címvédő Real Madrid a hajrában fordítva 3-2-es győzelmet aratott a 2023-ban győztes Manchester City otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája kieséses szakaszának első fordulójában, a párharc keddi első mérkőzésén.