Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2018. Szeptember 25. 11:44, kedd | Belföld
Forrás: mti

Könnygázgránáttól sérültek meg gyermekek egy rendőrségi bemutatón

Könnygázgránáttól sérültek meg gyermekek egy rendőrségi bemutatón

Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt gyanúsítottként hallgattak ki egy győri főtörzsőrmestert,

mert egy könnygázgránáttól öt gyermek könnyebben megsérült áprilisban egy rendőrségi bemutatón a városban - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.

Az idén április 21-én a Készenléti Rendőrség győri épületében egy általános iskola első osztályos tanulóinak tartottak rendőrségi bemutatót. A bemutató fegyverzettechnikai részét végző rendőr a gyanú szerint lehetőséget biztosított - a könnygázgránátok, illetve a könnygázspray kivételével - a fegyverzeti anyagok megtekintésére, emellett felnyitotta egy könnygázgránát műanyag védőfóliáját, szemléltetve annak szaghatásait.

A bemutató végén az egyik tanuló a főtörzsőrmester figyelmét kijátszva, korábbi tiltása ellenére megszerezte az egyik könnygázgránátot és elhelyezte egy gránátvetőben. A már töltött gránátvetőt egy másik gyermek működésbe hozta.

A kilőtt könnygázgránát mechanikai, illetve irritáló hatása következtében 5 gyermek könnyű sérülést szenvedett, továbbá a helyiségben tartózkodó további 83 ember - 76 tanuló, 5 pedagógus és 2 rendőr - testi épsége, egészsége közvetlen veszélyhelyzetbe került - áll a közleményben.

A Központi Nyomozó Főügyészség a foglalkozási szabályok megszegése miatt bekövetkezett eset miatt augusztus 30-án gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrt. A főtörzsőrmester és védője a gyanú ellen panasszal élt, amelyet a Legfőbb Ügyészség elutasított.

Fotó: illusztráció

Címkék: győr, könnygáz, rendőr

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.