Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2021. Február 07. 06:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti -illusztráció: mti

Kásler: mindenki éljen az oltás lehetőségével!

Kásler: mindenki éljen az oltás lehetőségével!

Az emberi erőforrások minisztere arra bíztat mindenkit, hogy éljen a koronavírus elleni oltás lehetőségével, ezzel is védve szerettei, barátai, ismerősei és környezete egészségét.

Kásler Miklós szombaton a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében azt is kérte, "továbbra is maradjunk fegyelmezettek, őrizzük meg az eddig, közösen elért eredményeinket. Fegyelmezettségünkön ugyanis egy, már több országban is tapasztalható, harmadik hullám megelőzése múlik" - fogalmazott.

A miniszter kifejtette: a következő hetekben lesz talán a legnagyobb szükség türelemre és bölcsességre. A szigorú járványügyi korlátozások csaknem három hónapja védik, egyben szorítják szűk keretek közé az életet. Társas lényekként azonban a rendhagyó állapot az idő előrehaladtával mind jobban próbára teszi az embereket - tette hozzá.

Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az óvatlan, hirtelen nyitást, amelynek veszélyeire most éppen Portugália szolgál intő példával, elemi érdeke Magyarországnak elkerülni.

"A kulcsszavak hazánkban éppen ezért az óvatosság és fokozatosság lesznek" - hívta fel a figyelmet.

"Elkötelezettek vagyunk az élet mielőbbi normalizálása mellett, de ez csak a megfelelő védettség kialakítása és egy kedvező járványügyi helyzet mellett lehetséges. Ebben a folyamatban fontos mérföldkőnek tekinthető, hogy immár zajlik a vakcinára regisztrálók oltása is" - hangsúlyozta Kásler Miklós.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.