Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2012. Április 02. 07:19, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Kalandpark készül

Kalandpark készül

Foglalkoztató, szórakoztató kalandpark építése kezdődött meg a zalakarosi Aphrodite/Venus Hotel mintegy 100 millió forintos beruházásával a fürdővároshoz közeli Garaboncon.

Tájékoztatott a szálloda marketing- és értékesítési igazgatója.

Virágné Németh Eszter elmondta: a szállodától néhány kilométerre elhelyezkedő Garabonciás farm eddig csak a 68 szobás hotel „éléskamrájaként” működött, valamint a lovas szekérrel odaérkező vendégeknek kínált lovaglást és állatsimogatást. A Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség a szálloda itt épülő, mintegy 100 millió forintos kalandparkjának megvalósításához 50 százalékos vissza nem térítendő támogatást ítélt meg.

A Garabonciás Történelmi Kalandpark a magyar honfoglalás, a török hódoltság kora és a magyar népmesevilág népszerűsítését, játékos formában történő felelevenítését tűzte ki célul. Már elkezdődött a végvári játékoknak helyet adó palánkvár alapozása, de épül majd a hét vezérnek szentelt jurtatábor és kiállítótér, lesz természetes anyagokat hasznosító kézműves ház, íjászpálya, lovaspálya, valamint állatbemutató és sajtkészítő látványüzem is.

Mint Virágné Németh Eszter elmondta, a beruházással azt is szeretnék elérni, hogy a Zalakarosra érkező turistáknak szóló kínálatot bővítsék, és az ide érkezők több időt töltsenek el a térségben.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.

2026. Május 27. 07:10, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Amikor az ország bajban van, legyen a közös jelszavunk az önmérséklet! - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben napirend előtt.

2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld

Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése

A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.