Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2018. Július 02. 05:03, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Július első napjaiban melegszik az idő

Július első napjaiban melegszik az idő

A következő napokban sok lesz a napsütés és melegszik is az idő, többfelé 30 fok körül alakulnak a maximumok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-nek.

Hétfőn jellemzően napos idő várható, csapadék sehol sem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet 5-12, a legmagasabb 21-25 fok között valószínű.

Kedden is túlnyomóan napos idő várható, csapadék nem valószínű. Legfeljebb a nyugati, délnyugati határvidékre sodródhat be nyugat felől egy-egy zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 8-14 fok lehet. Napközben 24-29 fokig melegszik a levegő.

Szerdán a többórás napsütés mellett elsősorban a Dunántúlon és az Alföld délnyugati részein valószínű helyenként zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 11-18, a maximum 26-31 fok között valószínű.

Csütörtökön is napos időre lehet számítani. Helyenként - nagyobb eséllyel a Dunántúlon - zápor, néhol zivatar is kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-19, a legmagasabb 27-31 fok között alakul.

Pénteken több helyen várható zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 14-20 fok lehet. Napközben 25-31 fokig melegszik a levegő.

Szombaton a nap első felében délen még valószínű eső, zápor, zivatar, majd ott megszűnik a csapadék, és délután már csak helyenként lehet zápor. Több órára kisüt a nap, de megerősödhet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 14-20, a legmagasabb hőmérséklet 25-30 fok között valószínű.

Vasárnap helyenként zápor, néhol zivatar is lehet és erős lesz a szél is. A minimumhőmérséklet 14-20, a maximum 23-28 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.

2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre

A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával

2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld

Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.