Városlista
2025. november 20, csütörtök - Jolán

Hírek

2018. Július 24. 08:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Jelentősen nőtt a magyar légteret használó repülőgépek száma

Jelentősen nőtt a magyar légteret használó repülőgépek száma

Csaknem tíz százalékkal nőtt a magyar légteret használó repülőgépek száma egy év alatt - közölte a Világgazdaság érdeklődésére a HungaroControl Zrt.

A lap keddi számában megjelent cikk szerint a vállalat június végéig 422 ezer gépet irányított Magyarország felett, 9,8 százalékkal meghaladva a tavalyi hasonló időszak 384 ezres forgalmát.

A növekedés azért is tekintélyes, mert az európai légi forgalom félévi bővülése a tavalyihoz képest csak 3,8 százalékot mutatott, vagyis a magyar légtér kapacitásának emelkedése több mint kétszerese a kontinens egészének.

A HungaroControl szerint nincs kizárva, hogy idén összesen több mint egymillió repülőgép, illetve 150 millió utas biztonságos közlekedését látják el.

A cég ugyanakkor rámutatott, hogy szükség van a légi forgalmi irányítói létszám bővítésére.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon

2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz

Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.