Hírek
2018. Április 21. 05:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Jelentősen enyhítették egy szexuális visszaéléssel vádolt tanár büntetését
Jelentősen, 8 évről 3 év 6 hónapra enyhítette egy szexuális visszaéléssel és pornográfiával vádolt tanár börtönbüntetését a Budapest Környéki Törvényszék pénteken meghozott másodfokú, jogerős ítéletével.
Ugyanakkor végleg eltiltotta őt a tanári foglalkozástól.
Az első fokon eljáró Gödöllői Járásbíróság 2017 októberében Sz. R.-t 8 év börtönbüntetésre ítélte és 8 évre eltiltotta a tanári foglalkozástól. A döntés ellen a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.
A másodfokon eljáró Budapest Környéki Törvényszék pénteken zárt ülésen meghozott jogerős ítéletében az elsőfokú ítéletet a minősítő és büntetést kiszabó részében megváltoztatta.
A törvényszék mellőzte a gyermekpornográfia bűntettében a bűnösség megállapítását és a kiszabott szabadságvesztést 3 év 6 hónapra enyhítette. Ugyanakkor végleg eltiltotta a vádlottat a tanári foglalkozástól, illetve minden olyan foglalkozástól, tevékenységtől, amelynek keretében 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végzi, illetve ilyen személlyel egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban áll.
A törvényszék elsőfokú ítéletről korábban kiadott közleménye szerint a megvádolt általános iskolai tanár és a kiskorú, 7. osztályos diák között 2016 decemberében alakult ki bizalmi viszony, amely a sértett beleegyezésével rendszeres, iskolán kívüli találkozásokká, majd szexuális kapcsolattá alakult. A vádlott kérésére a sértett magáról, illetve a vádlott a szexuális együttlétekről pornográf felvételeket készített, fogadott és tárolt a telefonján.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

