Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2017. Január 17. 18:58, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó:police.hu

Járműben rejtőzködő határsértőket találtak Csongrádban

Járműben rejtőzködő határsértőket találtak Csongrádban

A Csongrád megyei rendőrök több járműben tizenhárom határsértőt találtak a röszkei, valamint a kiszombori határátkelőhelyen - tájékoztatta a megyei főkapitányság szóvivője kedden az MTI-t.

Szabó Szilvia közölte, a kiszombori átkelőn hétfőn éjfél előtt vizsgáltak át a rendőrök egy bolgár autót, s az utastérben kialakított rejtekhelyen egy iraki férfit találtak. A bolgár sofőr és az iraki határsértő ellen a román hatóságok indítottak eljárást.

A röszkei autópálya határátkelőhelyen a rendőrök két szerb és két macedón teherautó szigorított vizsgálata során összesen tizenkét határsértőt találtak a járművek rakterében megbújva. A rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően a migránsokat visszakísérték az ideiglenes biztonsági határzárhoz - tudatta a szóvivő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.

2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre

A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával

2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld

Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.