Hírek
2011. November 13. 14:54, vasárnap |
Belföld
Forrás: Orientpress.hu
Újabb veszélyes gyermekruhát találtak a fogyasztóvédők Szolnokon
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság kiemelt figyelmet fordít az EU-ban veszélyesnek minősített ún. RAPEX riasztásban megjelenő veszélyes termékek hazai vizsgálatára.
Ehhez hasonlóan ellenőrzi az NFH Központi Piacfelügyeleti Információs Rendszer keretében Magyarországon korábban már bevizsgált és ennek következtében veszélyesnek minősített letiltott termékek forgalomban való előfordulását.
2011. évben Jász-Nagykun-Szolnok Megye területén több olyan üzletet is ellenőriztek a felügyelők, amelyekben veszélyesnek minősült termékeket forgalmaztak. Az említett termékek veszélyességét az indokolja, hogy a gyermekek részére fojtás, fulladásveszélyt jelent a kapucniban elhelyezett húzózsinór, illetve a zsinór végén található műanyag vagy fém záróvég.
Legutóbbi november elején tartott ellenőrzés során három féle, összesen 23 darab balesetveszélyes gyermekruházati terméket találtak a felügyelőség munkatársai. A termékeket a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség kivonta a forgalomból.
A hatóság tapasztalata alapján megállapítható, hogy a gyártók illetve importőrök fokozottabban figyelnek arra, hogy a kapucniban ne legyen húzózsinór, s biztonságos termékek kerüljenek forgalomba, azonban a fenti példa is indokolja, hogy a veszélyes termékek piacról való kiszűrésére a hatóság továbbra is fokozott figyelmet fordítson.
Az év hátralévő részében is ellenőrzések során a felügyelőség folytatja a veszélyes termékek ellenőrzését a ruházati cikkek mellett a műszaki és a könnyűipari termékek körében is-tudatta a JNSZMK Fogyasztóvédelmi Felügyelősége.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld
Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon
2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz
Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

