Hírek
2011. Augusztus 18. 14:13, csütörtök |
Külföld
Forrás: OrientPress
Új magyar településnevek Szlovákiában

Listában összegzi a pozsonyi kormány, mely településneveket lehet magyarul is használni Szlovákiában.
A jogszabály enyhíti a jelenlegi törvény szigorát, és lehetővé teszi a történelmi nevek használatát is. A diszkriminatív rendelkezések eltörlésére a közelmúltban elfogadott kisebbségi nyelvhasználati törvény ad lehetőséget - tudatta az InfoRádió.
A kormányrendelet gerincét képező, kisebbségi nyelvű településneveket tartalmazó új lista első változatát a Rudolf Chmel miniszterelnök-helyettes vezetésével dolgozó munkacsoport tagjai augusztus 22-ig készítik el. A kormányhivatal szeptemberben felveszi a kapcsolatot a szlovákiai és a magyarországi földrajzinév-bizottságokkal, hogy formális jóváhagyást, illetve ajánlást kérjen tőlük az új helységnévlistához.
A munkacsoport által készített új lista tartalmazni fogja Párkány, Gúta, Ógyalla és sok más, szlovák történelmi személyiségről elnevezett település magyar nevét is. Ezeket a neveket az úgynevezett táblatörvény miatt mostanáig nem használták hivatalosan.
A kormányhivatal nemzetiségi főosztálya az elmúlt hetekben levélben fordult valamennyi, kisebbségek által is lakott település polgármesteréhez a kisebbségi nyelvhasználat betartásával kapcsolatban.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:36, hétfő | Külföld
Orosz tisztségviselő: újabb kapcsolatfelvételek várhatók Moszkva és Washington között
2025. Április 07. 07:32, hétfő | Külföld
A kolozsvári ügyészség szerint nem volt etnikai indíttatású a kolozsvári magyar fiatal elleni támadás
Nem volt etnikai indíttatású a 19 éves kolozsvári magyar fiatal elleni támadás, ugyanakkor támadóját 60 napra bűnügyi felügyelet alá helyezték
2025. Április 06. 08:08, vasárnap | Külföld
Donald Trump \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert
Donald Trump elnök \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.
2025. Április 05. 07:54, szombat | Külföld
Donald Trump meghosszabbította a TikTok amerikai működését a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodás érdekében
Donald Trump meghosszabbította a TikTok kínai tulajdonú videómegosztó amerikai működését annak érdekében, hogy véglegesítsék a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodást.