Városlista
2025. november 20, csütörtök - Jolán

Hírek

2014. Július 04. 05:00, péntek | Sport
Forrás: InfoVáros | Hajósi Miklós

Irány az Autocross fellegvára!

Irány az Autocross fellegvára!

Egy sikeres Matschenberg Offroad Arenás Autocross Európa Bajnoki futamon vagy túl. Nincs idő pihenésre, hisz a hétvégén ismét versenyautóba ülsz, mégpedig a Nova Pakában megrendezendő Autocross EB-n.

A Pálya 930 méter hosszú, a rajtrács 20 méter széles. A Versenypálya 10-18 méter széles. Itt kell majd megküzdened a kategóriatársaiddal.

- Nagyon nehéz a pálya, talán a legnehezebb vonalvezetés az EB pályái közül, ezenkívül az eddigi legtöbb induló áll rajthoz a hétvégi futamon. A Touring AX mezőnye nevezések alapján 22 autóból fog állni.

Miképp pihensz vagy készülsz rá a hétvégi versenyre?

- Sajnos pihenésre nem jutott idő, hisz a hiányosságainkat pótolni kellett a cseh futam előtt, ezenkívül a munkára is hangsúlyt kellett fektetni a héten.
Videók nézésére, azért jutott idő.

Ezen a pályán sem versenyeztem még, csak nézőként jártam itt egyszer.

AMatschenberg-i Touring AX kategória ötödik helye, mennyire ad lökést a cseh futamra?

- Mindenképpen segíti a felkészülést a versenyre, de egyben felelősség is, hisz a jó eredményt tartani kellene itt is.

A Pálya nyomvonala inkább technikásnak mondható, mintsem gyorsnak. Mennyire lehet itt majd előzni, illetve a rajt az itt is aszfaltról történik majd?

- A pálya nyomvonala talán az eddigi legnehezebb, amin valaha versenyeztem, igen nagy kihívást jelent. Több ponton is lehet előzni, de a pálya több része is „életveszélyes”. Nagyfokú koncentrációra lesz szükségem a versenyzés közben, hisz az évek és a rutin nem mellettem áll.

A célod itt az "A" Döntő egyik rajtrács lesz?

- A célom minden versenyen ez innentől kezdve, de itt lesz a legnehezebb a bekerülés, és talán itt leszek a legboldogabb, ha bekerülünk.

Az itthoniakat arra kérném, hogy szorítsanak nekünk a tisztes és balesetmentes helytállásért.

Köszönöm a szponzoraim támogatását, hogy eljuthatunk az „Autocross Fellegvárába”, továbbá köszönöm a csapatom megfeszített heti munkáját is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 20. 07:33, csütörtök | Sport

FIFA-világranglista - Négy helyet rontott a magyar válogatott

A magyar válogatott négy helyet rontva a 41. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet továbbra is az Európa-bajnok spanyolok vezetnek.

2025. November 20. 07:32, csütörtök | Sport

Egyszerre szeretnének olimpián dobogóra állni a Márton ikrek

Egymással sosem harcolnak, de ugyanazon az olimpián szeretnének dobogóra állni tekvondóban a Márton ikrek, a Párizsban aranyérmes Viviana, illetve a kétszeres világbajnok Luana.

2025. November 17. 07:35, hétfő | Sport

Magyar-ír - Csányi Sándor: talán megérdemeltük volna a pótselejtezőt

A 72 éves sportvezető bő egy órával a lefújás után is könnyes szemmel nyilatkozott, de három rövid mondat után elérzékenyülve távozott.