Hírek
2012. Február 10. 07:35, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
IMF: a növekedés a legnagyobb kihívás a magyar gazdaságnak
Folyamatosan egyeztet az IMF a magyar kormány képviselőivel - ezt mondta az IMF magyarországi képviseletének vezetője, Iryna Ivaschenko.
Mint mondta, sok minden múlik most a kormányon. Az ország megítélésének javítása érdekében ki kell vonni a különadókat és növelni kell a gazdaságpolitika kiszámíthatóságát.
Iryna Ivaschenko a magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) budapesti rendezvényén közölte azt is, hogy a magyar gazdaság számára a növekedés jelenti a legnagyobb kihívást - számol be róla a privatbankar.hu. A szakértő úgy véli, mind rövid-, mind közép, mind hosszú távon gondot jelent a növekedés. Hozzátette, hogy Magyarország rendre a térségbeli növekedési átlag alatt teljesít, a kivitel jelenti a növekedés egyetlen forrását, ráadásul a belső fogyasztás és a beruházás is gyenge.
Iryna Ivaschenko kiemelte, hogy az IMF az idei évben 0,3 százalékos magyar GDP-növekedésre számít, ugyanakkor arra is figyelmeztetett, hogy a szervezet ronthat ezen a prognózison, mivel az kedvező euróövezeti forgatókönyv alapján született.A szakember szerint a magyar gazdaságpolitikának a stabilitásra és a növekedésre kell összpontosítania. Véleménye szerint a megfelelő kiigazítás segíthet a fenntartható költségvetési politika kialakításában és a növekedés beindításában.
Hangsúlyozta: a költségvetés bevételi és kiadási oldalait érintő intézkedések megfelelő összetétele szükséges ahhoz, hogy a kiigazítás ne fékezze túlságosan a gazdasági növekedést. Javítani kell Magyarország befektetői megítélésén is. A monetáris politikát az IMF magyarországi képviselője megfelelően óvatosnak nevezte.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
