Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2018. Április 26. 14:57, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Házfalban bujkált egy szökésben lévő férfi Mezőkovácsházán

Házfalban bujkált egy szökésben lévő férfi Mezőkovácsházán

Egy kamerákkal felszerelt mezőkovácsházi ház falában kialakított rejtekhelyen találtak meg a rendőrök egy férfit, aki nem kezdte meg büntetése letöltését a kijelölt időpontban

- tájékoztatott a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.

A 41 éves férfi - akit hét és fél év szabadságvesztésre ítéltek testi sértés, személyi szabadság megsértése és lopás miatt - egy lakatlannak álcázott, lehúzott redőnyű házban rejtőzködött Mezőkovácsházán - írták a police.hu oldalon. A házon több kamera is volt, amelyek képeit bentről, egy monitoron keresztül követte.

A falban kialakított rejtekhelyről átjáró vezetett a szomszédos épület felé. A férfi azon át próbált elmenekülni, amikor a rendőrök körülvették a házat, de elfogták és a gyulai büntetés-végrehajtási intézetbe vitték.

Mivel a háztartási gépeket és a biztonsági berendezést úgy működtette, hogy a mérőórát megkerülve csatlakozott az elektromos hálózatra, a rendőrség lopás megalapozott gyanúja miatt újabb büntetőeljárást indít a férfi ellen - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld

Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése

A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.

2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld

Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon

Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.

2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld

Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira

Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.