Hírek
2020. Július 04. 13:07, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Három megyében is komoly pusztítást okozott a vihar
Három megyében - Borsod-Abaúj-Zemplénben, Jász-Nagykun-Szolnokban és Hajdú-Biharban - okozott komoly pusztítást a vihar péntek délután - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) a honlapján.
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében felhőszakadások adtak munkát a tűzoltóknak: rövid idő alatt nagy mennyiségű csapadék hullott, elsősorban Mezőkövesden, estig húsznál is több bejelentés érkezett a városból viharkárokról a megyei műveletirányítási központba. A város egyik idősotthonába is betört az esővíz, a tűzoltók megkezdték a szivattyúzást. Emellett több lakóházban is elöntötte a pincéket az esővíz. Forró községben a Devecseri-patak átbukott a gáton és elöntött egy telephelyet.
Jász-Nagykun-Szolnok megyében intenzív felhőszakadás érte el Karcagot péntek kora este. Rövid idő alatt nagy mennyiségű eső esett, a vízelvezető csatornák megteltek, ezért a tűzoltók a városgazdálkodási cég szakembereivel közösen tervezik meg a csapadékvíz elvezetését a városból. A megyei műveletirányítási központba több tucat bejelentés érkezett.
Hajdú-Bihar megyében az erős szél és a felgyülemlett esővíz is károkat okozott. Debrecenben egy fa dőlt az úttestre, és a tűzoltók segítségét az esővíz elvezetéséhez is kérték. Berettyóújfaluban a szél megbontotta egy családi ház kúpcserepeit, és a felgyülemlett esővíz gondot okozott egy Bessenyei lakótelepi lépcsőházban és egy ház pincéjében is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Megkezdődött az új elektromos Mercedes-Benz C-osztály sorozatgyártása a kibővített kecskeméti gyárban
2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre
A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával
2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld
Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
