Hírek
2011. Augusztus 31. 07:41, szerda |
Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar
Gyakori a meleg katonák bántalmazása
Izraeli hadseregben készült vizsgálat szerint a meleg katonák felét éri fizikai vagy szóbeli bántalmazás szexuális orientációja miatt. A haderő 1993 óta engedi, hogy az alakulatok tagjai nyíltan vállalják másságukat.
Az Israeli Gay Youth által végzett felmérés szerint, bár a haderő lassan húsz éve engedélyezi, hogy a homoszexuális katonák nyíltan vállalják másságukat, az izraeli haderő kötelékeiben még mindig magas a szexuális orientáción alapuló visszaélések aránya. A meleg és leszbikus katonák megkérdezésével készült vizsgálat szerint 40 százalékuk tapasztalta, hogy szóban becsmérlik másságukat, és 20 százalékuk tapasztalta, hogy ezek a megnyilvánulások tettlegességig fajulnak. A vizsgálat szerint a meleg katonák 63 százaléka csak a civil életben, 32 százaléka szolgálatban is vállalja szexuális érdeklődését.
A megkérdezettek 45 százaléka mondta, hogy a homofób megnyilvánulások gyakoriak egységében, ennek aránya a harcoló csapatoknál még magasabb, 59 százalékos. A katonák közel fele az ilyen megjegyzéseket hallva ignorálják ezeket, bő harmaduk "tréfának" veszi, és csak 13 százalék hajlandó vitába szállni ezekkel.
A felmérést végző szervezet szerint az izraeli hadsereg az egyik legnyitottabb katonai szerv világszerte, de még mindig lenne mit tenniük azért, hogy a másságukat vállaló katonáik elfogadóbb környezetben végezzék hivatásukat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld
Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon
2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz
Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
