Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2016. Szeptember 07. 10:31, szerda | Belföld
Forrás: mti

Garázdasággal vádolják a migránsokat rugdosódó operatőrnőt

Garázdasággal vádolják a migránsokat rugdosódó operatőrnőt

Garázdaság miatt vádat emeltek azzal az operatőrnővel szemben, aki a rendőrsorfalon áttörő embereket rúgott meg tavaly szeptemberben, Röszke külterületén

- tájékoztatta Szanka Ferenc, a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.

A vádirat szerint az operatőrnő szeptember 8-án egy munkatársával felvételeket készített a röszkei gyűjtőpontnál, ahol mintegy 1300 illegális bevándorló tartózkodott rendőri felügyelet mellett.

Fél kettő után mintegy négyszázan kitörtek a várakozásra kijelölt területről, hogy elinduljanak Szeged felé. A vádlott közvetlenül a rendőrsorfal mögött állt, és azután is ott maradt, hogy a menekültek mellette szaladtak el.

A felvételek készítése közben a nő egy fiatal férfit jobb lábbal, gyors mozdulattal, talppal lábszáron rúgott, majd egy kislányt is jobb lábbal, térdmagasságban megrúgott. Röviddel ezután egy gyermeket a kezében tartó férfi felé is rúgott egyet. A rúgás a férfit nem érte el, de ennek ellenére elesett a gyermekkel a kezében, mert egy őt visszatartani igyekvő rendőr fogásából szabadulva elvesztette egyensúlyát.

Az ügyészség álláspontja szerint a vádlott sérülést nem okozó, de erőszakos magatartása alkalmas volt arra, hogy a helyszínen levőkben megbotránkozást, felháborodást váltson ki.

A fokozott ügyészi felügyelettel lezajló nyomozás vizsgálta azt is, hogy a vádlott magatartása megvalósít-e más, súlyosabb bűncselekményt. A bizonyítékok alapján azt állapították meg, hogy a vádlott cselekménye nem volt alkalmas súlyosabb sérülés okozására, és nem merült fel olyan adat sem, amely szerint erőszakos magatartását "motiválta volna a sértettek származása, migráns volta" - közölte a szóvivő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.