Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2018. Július 15. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Ficsak: az egyik legnagyobb kihívás a családot összeegyeztetni a munkával

Ficsak: az egyik legnagyobb kihívás a családot összeegyeztetni a munkával

A magyar nők számára ma az egyik legnagyobb kihívás, hogy sikeresen összeegyeztessék a munkát a családdal - mondta Király Nóra, a Fiatal Családosok Klubjának (Ficsak) alapítója az M1 aktuális csatornán szombaton.

Király Nóra szerint ez állhat annak a hátterében is, hogy Magyarországon a szükségesnél kevesebb gyermek születik. A nők attól félnek ugyanis, hogy szülés után nem tudnak majd visszatérni a munkájukhoz - mondta.

Hozzátette: 2010 óta nagy előrelépés történt, hiszen akkor még 10 százalékos volt a nők munkanélkülisége, amely 2017-re 4,7 százalékra csökkent.

Emlékeztetett, hogy a kormány még tavaly - európai uniós forrásból - 14 milliárd forintot biztosított karrierközpontok létrehozására, és 71 helyen nyílnak ilyen központok az országban. Ezek célja éppen az, hogy segítsék a nők visszatérését a munkaerőpiacra - fűzte hozzá.

Címkék: család, munka

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.