Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2012. Február 29. 07:07, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Felkészülten várja az áradást Borsod megye

Felkészülten várja az áradást Borsod megye

Végéhez közelednek a védmű-kivitelezési munkálatok a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Hernádkak községben – közölte a projekt kommunikációs munkatársa az MTI-vel kedden.

Vass Nóra elmondta: tavaszra biztonságban lesz az 764 ember is, akit eddig a leginkább fenyegetett az árvíz.

Az árvízvédelmi munkák határidőre, március 19-ére befejeződnek. Már készen van a földtöltés, a vasbeton támfal, befejezték a rézsű humuszolását, felépültek a műtárgyak. Hátra van még a gáttartozékok elhelyezése, a földgát füvesítése, a tereprendezés és az átadás-átvételi próba.

A fejlesztés eredménye egy 894 méter hosszú védmű. A beruházás – az Európai Unió támogatásával, a kohéziós alap társfinanszírozásával – csaknem 273 millió forintból valósult meg.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre

A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával

2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld

Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.

2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld

OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament

A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.

2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le

Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton