Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2020. Június 09. 06:20, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok

Felhőszakadásokra és zivatarokra figyelmeztet a meteorológia

Figyelmeztetést adott ki szinte az egész országra keddre a meteorológia szolgálat.

Kedden délelőtt több-kevesebb napsütés mindenütt várható, ekkor csak elvétve eshet. Késő délelőtt erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, és délután, estefelé többfelé várható ismétlődő jelleggel zápor, zivatar, néhol felhőszakadással, illetve jégesővel, de az erősebben felhős nyugati tájakon eső is eshet – tette közzé a napi előrejelzésében az Országos Meteorológia Szolgálat.

Mérsékelt marad a légmozgás, ugyanakkor intenzívebb zivatarok környezetében erős vagy viharos lökések is előfordulhatnak.

Mindezek miatt elsőfokú figyelmeztetést adott ki Vas és Zala megye kivételével zivatar, Győr-Moson-Sopron, Vas, Veszprém, Zala és Somogy megye kivételéve felhőszakadás veszélye miatt a meteorológia szolgálat.

A hőmérséklet kora délután általában 20 és 28 fok között várható, nyugat felé haladva számíthatunk az alacsonyabb értékekre. Késő estére 14 és 19 fok közé hűl le a levegő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre