Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2017. Október 26. 16:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Felfüggesztett börtönre ítélték a megégett lányukat otthon ápoló szülőket

Felfüggesztett börtönre ítélték a megégett lányukat otthon ápoló szülőket

Jogerősen felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a bíróság azokat a tatárszentgyörgyi szülőket, akik felügyeletre szoruló, égési sérüléseket elszenvedett lányukat otthon ápolták, későn kértek orvosi segítséget

- közölte a Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön az MTI-vel. A közlemény szerint a bíróság mindkét vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntettében mondta ki bűnösnek. Az apát 2 év, míg az anyát 1 év és 6 hónap börtönbüntetéssel sújtották, az ítélet végrehajtását mindkét esetben 2 évre felfüggesztette a törvényszék.

A férfi és a nő élettársakként, fiatalabb lányukkal hármasban laktak tatárszentgyörgyi házukban. Lányuk születése óta mozgás-, hallás- és látássérült volt, állandó felügyeletre szorult. A család szűkös anyagi körülmények között élt, egy burkolat nélküli, fa tüzelésű kályhával fűtöttek. 2015. december 5-én este a férfi aludt, a nő nem volt otthon. A lány ekkor tisztázatlan körülmények között nekiment a kályhának, kigyulladt a ruhája és ennek következtében olyan égési sérüléseket szenvedett, amelyek miatt gyors orvosi ellátásra szorult - írták.

Ennek ellenére a vádlottak úgy döntöttek, nem jelzik az esetet az orvosnak, sőt senkinek nem mondták el, nehogy a faluban rossz hírbe kerüljenek. Az anya házilag kezelte a sérüléseket, étolajjal kenegette, vizes ruhával borogatta a sebeket. Pár nappal később az apa a másik lányától kért segítséget, aki azonnal hívta az ügyeletes orvost, az pedig gondoskodott a sértett kórházba szállításáról.

A lány másod- és harmadfokú égési sérüléseket szenvedett el, ennek következtében gyulladásos szövődmények léptek fel, ami közvetett életveszélyes állapotot idézett elő - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.

2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre

A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával

2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld

Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.