Hírek
2017. Február 02. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Erősödik a magyar-orosz űrkutatási és űripari együttműködés
A magyar-orosz űrkutatási és űripari együttműködés fokozásáról határozott a kormány.
A Magyar Közlöny szerdai számában megjelent kormányhatározat szerint a külgazdasági és külügyminiszternek a nemzeti fejlesztési miniszter bevonásával kell gondoskodnia az űrkutatás és az űripar területén megvalósuló magyar-orosz együttműködéshez kapcsolódó diplomáciai feladatok ellátásáról.
Az ezzel kapcsolatos feladatokra az idei költségvetésben 192 millió forintot csoportosítanak át.
A kormányhatározat rögzíti továbbá, hogy a nemzeti fejlesztési miniszternek, a külgazdasági és külügyminiszternek és a nemzetgazdasági miniszternek kell előterjesztést készítenie az űrkutatás és az űripar területén megvalósuló magyar-orosz együttműködéshez kapcsolódó feladatok folyamatos, hosszú távú ellátásához szükséges forrás biztosításáról, a jövő évtől kezdődően a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejezetében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?
2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld
NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye
Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.
