Hírek
2016. Március 01. 07:59, kedd |
Sport
Forrás: MTI/fotó:swiftcupeurope.com/
Elindult a magyar szervezésű nemzetközi autósportos tehetségkutató
A selejtezőkkel elindult a magyar GFS Racing által szervezett nemzetközi autóversenyző tehetségkutató,
amelynek győztese versenyzőülést kap egy teljes szezonra a nemzetközi mezőnyt felvonultató FIA Swift Cup Europe márkakupa-sorozatban.
A szervezők hétfői tájékoztatása szerint az érdeklődők országszerte hét helyszínen - hat gokartpálya és egy szimulátorközpont -, valamint online versenyeznek azért, hogy bejussanak a március 20-án és 21-én, Pozsonyban és a Slovakiaringen sorra kerülő döntőbe.
A selejtező március 13-ig tart, s addig az időpontig még bárki nevezhet, aki április 1-ig betölti a 14. életévét és még nem múlt el 25 éves.
A fináléba jutott 25 versenyző névsorát március 14-én hozzák nyilvánosságra a szervezők.
A győztes versenyzőülést kap a FIA Swift Cup Europe elnevezésű sorozatban, amelyben az idén hat hétvégén 17 futamot rendeznek Magyarországon, valamint Ausztriában és Szlovákiában, többek között a túraautó-világbajnokság (WTCC) és a kamion Európa-bajnokság betétversenyeként.
Az érdeklődők további információkat találnak a tehetségkutatóról a http://swiftcupeurope.com/racestar-2016/ weboldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:33, csütörtök | Sport
FIFA-világranglista - Négy helyet rontott a magyar válogatott
A magyar válogatott négy helyet rontva a 41. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet továbbra is az Európa-bajnok spanyolok vezetnek.
2025. November 20. 07:32, csütörtök | Sport
Egyszerre szeretnének olimpián dobogóra állni a Márton ikrek
Egymással sosem harcolnak, de ugyanazon az olimpián szeretnének dobogóra állni tekvondóban a Márton ikrek, a Párizsban aranyérmes Viviana, illetve a kétszeres világbajnok Luana.
2025. November 18. 07:23, kedd | Sport
Magyar-ír - Szoboszlai: egy vb-vel tartozunk nektek és magunknak!
2025. November 17. 07:35, hétfő | Sport
Magyar-ír - Csányi Sándor: talán megérdemeltük volna a pótselejtezőt
A 72 éves sportvezető bő egy órával a lefújás után is könnyes szemmel nyilatkozott, de három rövid mondat után elérzékenyülve távozott.

