Városlista
2025. április 13, vasárnap - Ida

Hírek

2016. Október 13. 07:48, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Egyszerűbbé válhat a magáncsőd ügyintézése

Egyszerűbbé válhat a magáncsőd ügyintézése

Egyszerűbbé válhat a családi csődvédelem ügyintézése, a tervek szerint a kitöltendő űrlapot is egyszerűsítik - mondta a KDNP frakcióvezetője az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.

Harrach Péter kifejtette: a tapasztalatok szerint a jelenlegi űrlap bonyolult, sok hitelesített adatot, utánajárást igényel, ezért sokan megijednek tőle. Már megvannak a tervek, hogyan egyszerűsítik az űrlapot, reményeik szerint ősszel vagy télen sikerül rendezni ezt a problémát.

A KDNP-s politikus beszámolt arról, hogy a legfrissebb adatok szerint 518-an igényeltek családi csődvédelmet. Ez az új jogintézmény lassan ismertté válik az emberek körében - jegyezte meg.

Eddig azok vehették igénybe a csődvédelmet, akiknek otthona veszélyben forgott. A legnehezebb helyzetben lévők már benyújtották kérelmüket. Most a könnyebb helyzetben lévőkre is kiterjesztik ezt a lehetőséget: akinek 2 és 60 millió forint között van az adóssága és legalább három hónapja nem törlesztett - fejtette ki Harrach Péter.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld

Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában

Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról

Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt

A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot