Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2018. Január 29. 11:06, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Egy rakás hamis óvszert találtak a pénzügyőrök

Egy rakás hamis óvszert találtak a pénzügyőrök

Több mint nyolcezer csomag védett márkajelzéssel ellátott hamis óvszert foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal - közölte az adóhatóság hétfőn az MTI-vel.

A NAV Pest Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai egy benzinkúton hamis márkajelzésű óvszereket találtak, majd ellenőrzést tartottak a beszállító cégnél is. A logisztikai raktárban több mint 2500 védett márkajelzéssel ellátott, a termék hazai képviselője szerint jó minőségű, de hamis gumióvszereket találtak - írták a közleményben.

Az ott szerzett információk alapján még aznap ellenőriztek a pénzügyőrök egy másik raktárt is, ahol a fellelt mennyiségnek csaknem a kétszerese, 5000 hamis óvszer került elő.

A hamis óvszereket a pénzügyőrök lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértésének alapos gyanúja miatt feljelentést tettek a pénzügyi nyomozóknál.

A NAV-val együttműködve a benzinkúthálózat eltávolította polcairól a hamis termékeket - tették hozzá.

Fotó: illusztráció

Címkék: óvszer, hamis, Pest Megye

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.