Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2022. Március 10. 14:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Csaknem 120 millió forintot csalt ki bankoktól egy pécsi nő

Csaknem 120 millió forintot csalt ki bankoktól egy pécsi nő

Több rendbeli csalás és közokirat-hamisítás miatt emelt vádat a Pécsi Járási Ügyészség egy helyi nő ellen, aki cége nevében különböző bankoktól felvett kölcsönökkel csaknem 120 millió forintos kárt okozott a pénzintézeteknek.

A vádhatóság az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta, a nő 2013-ban alapított gazdasági társaságot, 2017-ben pedig elhatározta, hogy a társaság nevében több pénzintézettől vesz fel hitelt, a kölcsönt pedig nem fogja visszafizetni.

A nő négy bankhoz nyújtott be hitelkérelmet 2017 májusában. Azért, hogy a pénzintézetek a központi hitelinformációs rendszerből ne szerezhessenek tudomást a többi kérelemről, illetve hogy a lehető legnagyobb összeget kaphassa meg, egyazon napon kereste fel a bankokat.

A nő a kölcsönszerződések megkötése és a hitelek lehívása után üzletrészét színleg eladta egy férfinak, aki hamarosan szintén továbbadta a céget. Az új ügyvezetők a céggel kapcsolatos iratokat, eszközöket azonban nem vettek át, a céget nem is akarták működtetni, a társaság tényleges vezetője továbbra is a vádlott nő maradt.

A nő a megkapott hiteleket nem a szerződésekben megjelölt célra használta fel, azokat nem fizette vissza, így összesen csaknem 120 millió forint kárt okozott a pénzintézeteknek.

A nőt több rendbeli csalással és közokirat-hamisítással, az ügyvezetőséget színleg vállaló férfiakat közokirat-hamisítással vádolja az ügyészség.

Az ügyben a Pécsi Járásbíróság fog dönteni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld

Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak

Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős

2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld

Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás

A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.

2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld

Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának

Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának