Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2015. Július 11. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Az illegális bevándorlók döntő része nem politikai menekült

Az illegális bevándorlók döntő része nem politikai menekült

Az illegális bevándorlók döntő része nem politikai menekült a Fidesz szerint. A háborús politikai menekülteket, ahogyan eddig, úgy ezután is befogadja Magyarország.

Közölte a Fidesz-frakció, szerintük azonban az ide érkező illegális bevándorlók döntő része nem politikai menekült, hanem gazdasági bevándorló, akik visszaélnek az európai uniós menekültügyi és emberi jogi szabályokkal.
A kormánypárt azután juttatott el közleményt az MTI-hez, hogy Pardavi Márta, a Magyar Helsinki Bizottság társelnöke pénteken arról beszélt, nem gazdasági menekült, hanem háború vagy diktatúra elől menekül az országba érkező migránsok zöme.

A Fidesz-frakció reagálásában azt írta: Magyarországnak kötelessége megvédeni állampolgárait, valamint saját és így az EU schengeni határait.

"Az illegális bevándorlás törvénysértés, százezres nagyságban pedig elviselhetetlen teher is" az országnak - hangsúlyozták, hozzátéve: a bevándorláspárti civilekkel és a baloldali pártokkal ellentétben "a kormánypárt nem kívánja megvárni a válaszlépésekkel azt, hogy az illegális bevándorlók tömegei fegyveresen próbálkozzanak bejutni az országba". Álláspontjuk szerint a határzárra és a törvényi szigorításra már most szükség van.

Egyben kérték a kormányt, hogy ha kell, az uniós jogi fórumokon is védje meg a Magyarország védelme érdekében hozott intézkedéseket.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.