Hírek
2022. Március 07. 08:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Az idegenrendészet megnövelt létszámmal segíti a menekülőket
Az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság megnövelt létszámmal továbbra is jelen van a pályaudvarokon, az első vonat érkezésétől az utolsóig.
A főigazgatóság az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményében azt írta, a helyszínen a társszervekkel együttműködve segítik az ukrajnai háború elől menekülők informálását, koordinálását és minden egyéb szükséges feladatot ellátnak. A gyűjtőpontokon továbbra is éjjel-nappal jelen vannak annak érdekében, hogy a kérelem benyújtásának gördülékenységét biztosítsák az Ukrajna felől az országba érkezést követően.
A főigazgatóság az orosz-ukrán konfliktus kezdetétől vasárnap délig 1026 menedékeskénti elismerés iránti kérelmet regisztrált - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Megkezdődött az új elektromos Mercedes-Benz C-osztály sorozatgyártása a kibővített kecskeméti gyárban
2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre
A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával
2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld
Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
