Hírek
2011. Július 27. 14:17, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Augusztus 1-től indul az OMSZ új időjárási veszélyjelző rendszere
Az Országos Meteorológiai Szolgálat olyan időjárási veszélyjelző rendszert alakított ki, amelyben a riasztásokat az eddigi régiók helyett kistérségekre, a figyelmeztetéseket pedig megyékre lebontva adja ki a jövőben.
Ezáltal pontosabban behatárolhatóak lesznek azok a területek, amelyek térségében az időjárási feltételek kedvezőek lehetnek a veszélyes időjárási esemény kialakulásához.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat az „Új Széchenyi Terv” Környezet és Energia Operatív Program keretében pályázatot nyújtott be Magyarország kistérségi időjárási veszélyjelző és riasztó rendszerének kiépítésére és üzemeltetésére. A 2009 novemberében indult projekt beruházásainak és a hozzá kapcsolódó fejlesztések eredményeként egy olyan időjárási veszélyjelző rendszert alakított ki, amelyben a riasztásokat az eddigi régiók helyett kistérségekre, a figyelmeztetéseket pedig megyékre lebontva adja ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Ezáltal pontosabban behatárolhatóak lesznek azok a területek, amelyek térségében az időjárási feltételek kedvezőek lehetnek a veszélyes időjárási esemény kialakulásához. A részletesebb információk birtokában a védekezésben érintett szervek hatékonyabban végezhetik a munkájukat, optimalizálni lehet a kárelhárításra és mentésre fordított erőforrásokat. Az új riasztó- és veszélyjelző rendszer 2011. augusztus 1-től kezdi meg működését. A veszélyes időjárási jelenségekre kiadott riasztások és figyelmeztetések folyamatosan nyomon követhetők az OMSZ honlapján (www.met.hu).
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Megkezdődött az új elektromos Mercedes-Benz C-osztály sorozatgyártása a kibővített kecskeméti gyárban
2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre
A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával
2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld
Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
